Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN Başkanlığında ATİK Türkiye Başkanımız Mehmet ARAT Koordinatörlüğünde ATİK İstanbul Genel Merkezinde Toplantı Yapıldı.

Toplantıda ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN , Türkiye ATİK Başkanımız Mehmet ARAT, İstanbul ATİK Başkanımız Abdulkadir KARTAL , Türkiye ATİK Sektörler Başkanı Selen ZARALİ , Bulgaristan ATİK Başkan Yardımcımız  Mukaddes SEMERCİ ,Rusya ATİK İstişare Konseyi Başkanımız Rahmi ÖZDEN, İstanbul ATİK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali ŞEKER  Romanya’da yapılacak  “Uluslararası ATİK 14. Ekonomi Formu ve Ödül Töreni” ayrıca 2019- 2025 yıllarında yapılacak çalışma takvimi programlarını belirlediler.

Aysun ORAYAKARA 

ATİK Basın Koordinatörü 

 

 

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.