Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN Kırıkkale Yahşihan Belediye Başkanı Osman TÜRKYILMAZ’ı Avrupa Belediyeler Birliği Konseyi UEMP ve ATİK çalışmaları çerçevesinde ziyarette bulundular.

Ziyarette Yahşihan Belediye Başkan Yarsımcısı Ülkü TOKSOY ve bazı Belediye yetkilileri ile görüşmelerde bulundu.

Yahşihan Belediyesi ile Finlandiyanın bir  Belediyesini Kardeş Belediye , Avrupa’da ki okullarla bölgedeki okullar arasında eğitim işbirlikleri, Yahşihan ilçesi olmak üzere Kırıkkale’de, Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Kırıkkalelileri bir araya getirecek Kırıkkale ATİK stratejisi üzerinde konuşmalar yaptılar.

Aysun ORTAKARA 

Basın Koordinatörü

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.