Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
ATİK Genel Merkez Üyelerimiz İlker BALBAY, Hakan NAVRUZ, Habib AY ile Mazbatasını alan Kemer Belediye Başkanımız Necati TOPALOĞLU’na Hayırlı olsun nezaket ziyaretinde bulunduk.

Ziyaretimizde ATİK ve Avrupa Belediyeler Birliği çalışmalarımız hakkında kısa bilgi verdikten sonra daha önce Göynük Belediyesi ile kardeş şehir olmuş şimdiki Kemer’in Kardeş Şehirlerinden olan Polonya’nın Koźmin Belediye Başkanı Brotborski’nin kutlama mesajını kendilerine ilettik .

Saygılarımızla,

Aziz ŞAHİN

ATİK Genel Başkanı 

Avrupa Belediyeler Birliği UEMP İcra Kurulu Başkanı

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.