Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Romanya ATİK İstişare Konseyi ve Romanya Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tamer ATALAY , ATİK Genel Başkanı Aziz ŞAHİN 2019-2025 ATİK çalışma Programlarını Görüştüler .

Romanya ATİK  İstişare Konseyi Başkanı ve Romanya Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tamer ATALAY Delegasyonu ile birlikte istişareler yapmak ATİK Türkiye Konseyine ziyarette  bulundular . Ziyarette  Romanya Türkiye ve Avrupa ilişkilerini,  Romanya Türkiye Ticaret Odası ile yapılacak Uluslararası ATİK 14. Ekonomi Formu ve Ödül Töreni” ve 2019- 2015 çalışma takvimi programları belirlendi.

Saygılarımla, 

Aysun ORAYAKARA 

ATİK Basın İlişkileri Başkan Yardımcısı

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.