Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Finlandiya Helsinki ATİK Başkan Yardımcısı ATİK Business Club Card Üyesi İşadamı Sedat AKGÜL ATİK Genel Başkanı Aziz ŞAHİN’i Ziyaret Etti.

Finlandiya’da Meyve , Sebze ithalatı olan ve Gastronomilere çeşitli Gıda Ürünleri Dağıtımı yapan işadamı Sedat AKGÜL Türkiyeden Nar, Baharat ve Makedonya , Yunanistan’dan  Sivri biber , Turşu olmak üzere farklı gıda Malzemeleri alımı konusunda ATİK Başkanlıklarından kendilerine yardımcı olmasını istedi .

ATİK Genel Başkanı Aziz ŞAHİN ve ATİK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet FİDAN Türkiye ATİK başta olmak üzere Türkiye’nin 53 şehrinde bulunan ayrıca Balkan ülkelerinde bulunan ATİK Başkanlıkları ile kendilerine destek vereceklerini belirterek, işbirliği temennilerinde bulundu.

 

Aysun ORTAKARA,

ATİK Dışilişkeler Başkan Yardımcısı 

 

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.