Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Hatay ATİK Başkanı Metin KONAK’ı Finlandiya Helsinki ATİK Yönetim Kurulu Üyesi Arkan GÜZEL İşbirliği İçin Ziyarette Bulundu.

Finlandiya’da Gastronomi ve Gıda üzerine işyerleri olan Hataylı İşadamı Arkan GÜZEL Hatay ATİK Başkanı Metin KONAK’a Türkiye’den ETİ veya ÜLKER ürünlerine benzer ürün yapan üreticilerle görüşmek istediğini, ayrıca Kuru Meyve, Baharat , Çikolata vb. ihracat kalemlerinden Türkiye’den ticareti ile ilgili yardımcı olmalarını istedi.

Hatay ATİK Başkanı Metin KONAK ise Hatay ATİK başta olmak üzere Türkiye’nin 53 şehrinde bulunan ATİK Başkanlıkları ile kendilerine destek vereceklerini belirterek, işbirliği temennilerinde bulundu.

Aysun ORTAKARA,

ATİK Dışilişkeler Başkan Yardımcısı 

 

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.